Starostlivosť o produkty

ZÁKLADNÉ PRAVIDLÁ AKO UDRŽIAVAŤ RUČNE TKANÉ KOBERCE ZO 100% STRIŽNEJ VLNY

Výroba kobercov z vlny prebieha veľmi dôkladne a podlieha prísnej  kontrole. Avšak pri novokúpených kobercoch sa treba pripraviť na to, že určitú dobu môžu púšťať malé množstvo vlny, približne po 3 až 4 mesiacoch tento problém prestane.

Pre dosiahnutie čo najdlhšej životnosti koberca, by ste ho mali umiestniť na plochu, ktorá je rovná a suchá.

Nevysávajte koberec vysávačom s rotačnými kefami! K tomuto účelu postačí obyčajný vysávač. Vysávajte ale vždy po smere vlasu koberca.

Nikdy nepokladajte na koberec ťažké kusy nábytku, ktoré ho zaťažia len bodovo.

Inštalovaním podložky pod koberec, zamedzíte kĺzaniu a pohybovaniu sa koberca po podlahe. 

Pôsobenie slnečného žiarenia spôsobuje zmenu farebného odtieňa koberca. Je preto dôležité zamedziť priamemu dopadaniu slnečných lúčov na koberec.

ODSTRAŇOVANIE ŠKVŔN A NEČISTÔT

I keď strižná vlna, ktorá je kvalitná, sa vyznačuje prirodzeným obsahom tuku, ktorý bráni nečistotám a vlhkosti, je potrebné uvedomiť si, že materiál koberca absorbuje nečistoty. Na vzniknutý problém reagujte teda v čo najkratšom čase. Vyliatu tekutinu netrite a nešúchajte,  odstraňujte ju pomocou sacej utierky, ktorú iba zaťažíte.

Koberec od škvŕn odstraňujte tak, že postupujete od kraja škvrny, smerom do jej stredu. Odstraňovač škvŕn nanášajte na bavlnenú handričku, ktorá nepúšťa chlpy! Najlepšie je použitie obyčajnej mydlovej vody. Ak sa na váš koberec dostanú nečistoty, ktoré sú bielkovinového alebo mastného pôvodu, tak ich odstráňte pomocou studenej či vlažnej mydlovej vody alebo použite čistiaci prostriedok na pranie vlny.

V prípade nalepenia žuvačky na koberec, použite zmrazovací sprej, ktorým žuvačku najprv zmrazíte, a potom ju takú zmrazenú rozbite kladivom. Drobné kúsky potom vyprášte alebo vysajte vysávačom.

Na odstránenie vosku z koberca použite žehličku a pijavý papier. Žehličku majte zapnutú na najnižšom stupni. 

Rozliatie červeného vína na koberec nemusí hneď znamenať katastrofu. Použite dlhodobo osvedčenú metódu starých mám a vysypte na postihnuté miesto čo najviac soli. Soľ začne červenať a viazať na seba víno. Na druhý deň, keď je soľ opäť suchá, tak ju jednoducho vysajte. 

V žiadnom prípade nepripustite, aby sa ručne tkaný koberce zo strižnej vlny pral v práčke. Mohlo by tak dôjsť k poškodeniu zadnej bavlnenej strany koberca a špeciálneho lepidla, ktoré je na báze prírodného kaučuku.

Vyskúšajte si naše koberce priamo u Vás doma. Garantujeme Vám vrátenie peňazí do 14 dní.